ES IPG Service

MPG

سرویس پرداخت موبایلی MPG مبتنی بر اپلیکیشن

فرم درخواست
فرم درخواست سرویس MPG

سرویس پرداخت موبایلی MPG مبتنی بر اپلیکیشن

MPG کوتاه شده ی عبارت Mobile Payment Gateway یا سرویس پرداخت تحت موبایل نوعی از شیوه های پرداخت آنلاین بانکی می باشد که با الحاق شدن به اپلیکیشن طراحی شده و نصب همزمان با اپلیکیشن امکان پرداخت به کاربر را بدون مراجعه به URL خاصی و فقط با اجرا یا نمایش صفحه پرداخت بانک را فراهم میکند.

طراحی و اجرای سیستم ها به دو صورت می باشد : یا توسط خود بانک طراحی و ارایه شده است یا توسط احسان سرور طراحی و پیاده سازی شده است.

در هر دو صورت پرداخت ها تماما توسط سرویس شاپرک بانک مرکزی مدیریت و واریز ها توسط شاپرک و طبق زمانبندی اعلام شده توسط بانک مرکزی توسط همان سیستم انجام میگیرد و ترمینال درگاه پرداخت همان ترمینالی می باشد که بانکی که درخواست کننده در آن بانک دارای حساب می باشد Settle می شود.

ارایه این سرویس به درخواست کنندگان به چند روش ارایه میگردد :

SDK :

MPG-SDK : این سرویس در واقع یک SDK است که در داخل اپلیکیشن پذیرنده سرویس قرار می‌گیرد، یعنی نیازی به این نیست که پذیرنده ، کاربر را از محیط اپلیکیشن خارج کند، در واقع این SDK در داخل اپلیکیشن قرار دارد. یک صفحه خاص حین پرداخت برای کاربر نمایش و پرداخت از طریق آن صفحه انجام می شود.

AAR :

MPG-AAR : اپلیکیشن بانکی ( که در حالت عادی غیر فعال و فاقد منو و … است ) که به همراه اپلیکیشن پذیرنده بر روی تلفن همراه کاربر نصب و برای پرداخت اپلیکیشن پرداخت فعال و پس از پرداخت کاربر اطلاعات و تاییدیه پرداخت به اپلیکیشن پذیرنده ارسال میگردد.

MPA

MPG-MPA : این روش تقریبا شبیه روش MPG-AAR می باشد با این تفاوت که اپلیکشین پرداختی که نصب میگردد در واقع اپلیکیشن ارایه خدمات پرداخت با خدمات متنوعی می باشد که کاربر همزمان میتواند به عنوان اپلیکیشن بانکداری و خدمات بانکی خود که خدماتی اعم از پرداخت قبوض , خرید شارژ و موجودی و … استفاده نماید و در صورت نیاز به انجام تراکنش در اپلیکیشن پذیرنده فرآیند پرداخت برای اپلیکیشن های دیگر فعال و کاربر میتواند پرداخت خود را انجام و اطلاعات پرداختی خود را نیز در هر کدام از اپلیکشین ها مشاهده و مدیریت نماید.

از مزایای استفاده از MPG اولا به حذف فرآیند های طولانی استفاده اپلیکیشن های موبایل از مرورگر موبایل جهت پرداخت , دوما به کاهش خطاهای تبادل اطلاعات بین URL های پذیرنده با بانک , سوما عدم نیاز به وب سایت برای پذیرنده و چهارما استفاده از تکنولوژی ها و روش های ویژه پرداخت بدون نیاز به اینترنت ( از قبیل USSD و … ) جهت پرداخت کاربران اشاره نمود.

امنیت تمامی روش ها توسط بانک مرکزی و PSP بررسی و فراهم میگردد لذا تمامی پرداخت های کاربران در امنیت کامل خواهد بود.

 

 


از مزایای پرداخت با MPG :

 


سایر امکانات قابل ارایه در بستر MPG :

  • * پرداخت سریع و ایمن در بستر های مختلف تلفن همراه.
  • * قابلیت پرداخت با کد صورت حساب یا کد های ویژه و تعریف انواع شناسه های پرداخت.
  • * فروش شارژ تلفن همراه اعتباری و نمایندگی فروش شارژ.
  • * پرداخت ویژه شرکت ها و سازمان ها دارای شناسه یا کد خاص و یا اتصال به انواع وب سرویس جهت تبادل اطلاعات سازمانی.
  • * پرداخت انواع قبوض , اشتراک , بیمه , نمایندگی سامانه پرداخت قبض , جرائم و …
  • * ارایه خدمات ویژه سازمان ها و مراکز خاص ( بیمه ها , خیریه‌ها و … ).
  • * خدمات موجودی گیری و صورت حساب کارت.
  • * سایر ( پیگیری تراکنش ،تراکنش کارت و… )….

 

برای درخواست سرویس پرداخت با MPG :

* تکمیل فرم درخواست ( موجود در بالای صفحه )

* تکمیل مدارک مورد نیاز

* ثبت نام در بخش کاربران و ارسال فرم و مدارک از طریق تیکت

* پرداخت هزینه ی درگاه

* بررسی مدارک توسط کارشناس

* ارسال اطلاعات درگاه به پذیرنده

 

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید از طریق تماس تلفنی یا تکمیل فرم تماس با ما و یا ارسال پیام از طریق واتس اپ یا ایمیل سوالات خود را مطرح نمایید.برخی اصطلاحات و معانی آن ها :

پذیرنده : شخص حقیقی یا حقوقی ارایه دهنده سرویس یا خدمات که درگاه برای وی فعال و پرداخت ها به حساب وی واریز میگردد را گویند.

Settle : نهایی شدن پرداخت و نشستن مبلغ در حساب وبسایت پذیرنده، اصطاحاً Settle می گویند. در این حالت به طور واضح پرداخت شما انجام شده و مشکلی برای پیگیری نیست.

سامانه کاربران
سامانه مدیریت مشتریان و کابران احسان سرور
همکاران و مشتریان ما
رینوتکس
دانشگاه آزاد
توانیر
وزارت نیرو
background
ارتباط با ما --- دریافت مشاوره
کارشناسان ما پاسخگو هستند
background
دریافت مشاوره
جهت دریافت مشاوره از طریق یکی از روش های زیر با ما تماس بگیرید

CAll

041-33353547

Website
ehsanserver.com

Email
info[@]ehsanserver.com